Як обкурювати ладаном

Ладан – це речовина, яку отримують з ароматичною смоли деяких рослин в Середземноморському регіоні. З давніх часів він використовувався як засіб боротьби з нечистою силою: вважалося, що дим, що утворюється при спалюванні шматочків, відлякує всіляких злих духів. У християнській релігії ладан відіграє важливу роль. Вважають, що при обкурювання приміщення димом цієї речовини виганяється нечиста сила. Крім того, цей дим як би служить символом молитов християн, звернених до Бога.

Вам знадобиться

– ладан;
– кадильниця.

Інструкція

1

Головним чином, ладан призначений для обкурювання храмів, каплиць, тобто молитовних приміщень, де збираються віруючі. Але можна також використовувати ладан і для обкурювання приватних будинків, квартир. Це не забороняється, а навпаки, вітається.

2

Ладан для використання в побуті необхідно придбати або в церковній лавці, або в спеціалізованому магазині, що працює під патронажем церкви. Згідно релігійним канонам, ладан, придбаний у атеїста або у представника якої-небудь секти, не буде мати чудодійної сили.

3

Речовина повинно спалюватися за всіма правилами, тобто в кадильниці.
Тому придбайте в церковній лавці спеціальну ємність для мирян.

4

Після того, як ладан почне диміти треба неквапливо обійти приміщення з кадильницею, рухаючись проти годинникової стрілки. Пристосування краще обережно похитувати, щоб дим від ароматичної речовини торкнувся всіх поверхонь і предметів. При цьому бажано читати вголос молитви, гучним і чітким голосом. Вказівки, які саме молитви необхідно читати при обкурювання, немає, тому можна вибрати буквально будь-яку, починаючи з «Отче наш».

5

Як часто слід обкурювати житлові приміщення також не вказано, тому кожен віруючий вирішує це питання самостійно, виходячи зі ступеня своєї релігійності, наявності вільного часу і т.д. Можна порадитися на цю тему зі священиком своєї церкви.

6

Якщо ж з якоїсь причини неможливо придбати кадильницю, ладан можна кадити за допомогою будь-якої металевої ємності – навіть звичайнісінької ложки. Шматочки речовини покладіть в поглиблення черпала і помістіть її дінці над вогнем свічки. Дуже скоро з’явиться дим. Тоді, тримаючи в одній руці запалену свічку, а в іншій – ложку з курящих ладаном, обійдіть кімнату, читаючи молитви. Настільки скромна кадильниця не вплине на святість церемонії; головне, щоб вона вироблялася з щирою вірою в серці.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *