Як змінити національність

Згідно зі статтею 26 Конституції РФ, людина з російським паспортом має право самостійно визначати свою національність. Тобто, за законом ніхто не може перешкоджати вам, коли ви захочете змінити національність.

Інструкція

  1. Подайте заяву про внесення змін до графи «національність» у відділення РАЦС (органи реєстрації актів громадянського стану) за місцем проживання. Заяву можна писати в довільній формі на ім’я відділення РАГСу. Заява має складатися з: прохання про зміну національності, дату складання, підпис заявника. Подавати подібні заяви дозволяється не тільки за місцем проживання, а також за місцем народження.
  2. Зберіть усі необхідні документи: свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб (і, якщо є, про розірвання шлюбу). У тому випадку, якщо зміна національності відбувається на підставі іншої національності батька чи матері — необхідні також свідоцтва про народження батька чи матері.
  3. Запасіться терпінням, тому що заява про зміну національності може розглядатися протягом місяця. З деяких причин, які визначає відділення РАГСу, терміни розгляду можуть бути продовжені, але в жодному разі розгляд не може тривати довше двох місяців.
  4. Будьте готовим до того, що, незважаючи на цю статтю в законі про право самовизначення в питанні національності, ваша заява не приймуть. Справа в тому, що така процедура проводиться вкрай рідко, а закон порівняно новий. І в реальності співробітники РАГСу можуть відмовити у вашому проханні на підставі внутрішніх законів органів РАГСу. У кожному окремому регіоні країни причинами відмови можуть бути вказані різні причини. У цьому випадку вас чекає наступний крок.
  5. У разі відмови знову з усіма документами зверніться до районного суду свого міста, і подавайте на розгляд справи. Підставою заяви стає стаття 26 Конституції Російської Федерації, за якою кожен громадянин РФ має право визначати і вказувати свою національність самостійно. Згідно з цією статтею, ніхто не повинен бути примушений до визначення своєї національності. І, отже, перешкоджати зміні національності.

Корисні поради

У російському паспорті немає графи «національність» (але вона була в паспорті СРСР), також національність не вказується ні в якому іншому документі, крім як у свідоцтві про народження. По суті, це означає, що приналежність до тієї чи іншої національності в Росії ні на що не впливає.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *