Як стати на облік в центрі зайнятості

Одним з найбільш негативних наслідків економічної кризи для людей – втрата роботи, яка, до того ж, посилена проблемами в пошуку нової. У цій статті буде розказано як правильно стати на облік в центрі зайнятості і які документи для цього будуть потрібні, крім того тут буде сказано про терміни, протягом яких необхідно зареєструватися.

Інструкція

Якщо ви звільнені з підприємства за скороченням штату, то необхідно стати на облік протягом перших чотирнадцяти днів. Це дозволить вам отримати додаткову матеріальну допомогу у вигляді оплати скоротили вас підприємством однієї місячної зарплати.

Якщо ж реєстрація пройшла пізніше, то така можливість безповоротно втрачена. Право на отримання допомоги по безробіттю люди, звільнені за скороченням штату, отримують тільки з четвертого місяця стояння на обліку.

Якщо людина звільнений з роботи за іншою формулюванні (крім скорочення штату), то йому теж не варто затягувати можливість зареєструватися в центрі зайнятості. Допомога по безробіттю покладено такої категорії громадян з першого дня перебування на обліку. Для отримання максимального розміру допомоги необхідно пропрацювати не менше двадцяти шести тижнів протягом року, що передує звільненню.

Для того щоб стати на облік в центрі зайнятості, в не залежності від причини втрати роботи, необхідно подати такі документи:

1. паспорт громадянина Російської Федерації;

2. довідка з ІПН;

3. документи про освіту;

4. довідку про зарплати з попереднього місця роботи.

Довідка про зарплату найчастіше є одним з найбільш проблемних документів, оскільки для центру зайнятості вона має певну форму, не представляє нічого спільного з формою довідки, яка потрібна при оформленні кредиту (2НДФЛ). В ідеалі, знаючи що гряде звільнення краще прийти в центр зайнятості і взяти зразок довідки, щоб потім не їздити багато разів на колишнє місце роботи з проханням переробити довідку.

Ще однією з найбільш часто зустрічаються помилок є те, що в бухгалтерії дають інформацію по заробітній платі або з початку року, або за весь період роботи. Насправді це неправильно. У довідці, що надається центру зайнятості, необхідно відображати заробітну плату за період протягом п’ятдесяти двох тижнів, що передують звільненню.

Крім того, якщо директор підприємства одночасно є і головним бухгалтером, то необхідно навпроти однієї з посад ставити приписку ” в.о. ” – Виконуючий обов’язки.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *