Як обрізати ялинку

Ялина – вічнозелене дерево родини соснових, що має конусоподібну крону. Так само, як і інші дерева, ялина необхідно час від часу піддавати обрізку, тим більше, що вона переносить її дуже добре – на місці спиляній верхівки звичайно формується кілька нових гілок.

 

Вам знадобиться

Секатор.

Інструкція

1

Обрізка їли буває двох видів – санітарна та декоративна. Проводити їх рекомендується один раз на рік – з кінця червня до середини липня. У цей період пагони дерева перестають рости, і після обрізки виключається поява нових вторинних пагонів.

2

Під час санітарної обрізки видаляються всі хворі, сухі, надламані, переплетені і повисли вниз гілки, прибираються порослеві втечі. Завдяки чому формується красива, вентильована і рівномірно пропускає світло крона.

3

При обрізці старіючих гілок або сухих вершин захоплюйте і живу частину деревини. Якщо гілка висушена повністю, відріжте її біля самої основи.

4

Проводячи санітарну обробку дерева, зверніть увагу на розташування гілок.
Обов’язково слід обрізати невеликі пагони в кроні їли, що стирчать вгору під прямим або гострим кутом. Розростаючись, вони можуть досягти однакової з деревом товщини, а при сильному вітрі зламатися, залишивши після себе неприємний скол, що псує вигляд зовнішній вигляд дерева.

5

Зроблені зрізи, що перевищують 1,5 см в діаметрі, не слід залишати просто так. У таку рану можуть потрапити бактерії і викликати різні грибкові захворювання, що може призвести навіть до повного засихання всього дерева. Щоб не допустити цього, помастіть зріз хвойної смолою, яку виділяє ялина.

6

Якщо зламалася вершина ялини, обріжте поламану гілку до нижележащий. А потім випряміть останню вертикально вгору таким чином, щоб вона була продовженням стовбура, і закріпіть до нього рейкою.

7

Декоративна обрізка їли являє собою ціле мистецтво. Завдяки ній формується красива крона дерева. Для створення ідеальної конусоподібної форми кожен ярус зазвичай робиться коротше нижньої на одну третину. Декоративна обрізка обов’язково має проходити в поєднанні з санітарної.

Джерела

 

  • Ялина: посадка і догляд

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *