Як малювати олійними фарбами

Для того щоб навчитися малювати олійними фарбами необхідно:

Інструкція

  1. Придбати масляні художні фарби.
  2. Вам знадобиться розчинник для фарб.
  3. Тепер справа за мальовничій основою – тим, на чому ви будете малювати. Олійними фарбами можна малювати на жорсткою, напівжорсткої і еластичною основі. Жорстка основа – це дошки, а також фанера, ДВП і ДСП, металеві дошки. Напівжорстка основа – картон. Еластична основа – полотно. Полотно як мальовнича основа має найбільше поширення. Краще, якщо для перших своїх дослідів ви придбаєте вже загрунтований полотно, картон або фанеру.
  4. Бажано відразу придбати мольберт і етюдник.
  5. Для змішування фарб знадобиться палітра. Купуйте пластмасову, або використовуйте як палітри білу тарілку, керамічну плитку.
  6. Кисті – те, чим ви будете малювати. Вони бувають великі, середні і дрібні, жорсткі і м’які, з плоским і з загостреним кінцем. Кращі кисті – з волосся колонка, тхора і білки. На перший час купіть 3-4 різних за розміром кисті.

 

Ось тепер у вас є все, щоб малювати олійними фарбами. Звичайно, добре ще придбати якусь допомогу з живопису, познайомитися з поняттям перспективи, композиції, основними властивостями кольору і світла. Продумайте тему своєї першої роботи, композицію, перспективу, кольорову гаму, нанесіть малюнок на полотно, потім приступайте до малювання маслом.

 

Способи накладення масляних фарб можуть бути різними, але провідними є два :
Багатошаровий.При цьому способі фарби наносяться в кілька етапів і процес роботи ділиться на:

 

  • подмалевок – перша прописка картини кольором, підготовчий етап. Його виконують тонким шаром рідкої фарби по загрунтованій основі. Подмалевок можна виконувати одним тоном, в світлотіньової рішенні, або багатобарвна.
  • прописки. За добре просох подмалевку робляться подальші прописки. Кожна прописка повинна добре просушувати.
  • лесировкою – по просохлі прописка наноситься завершальний шар тонкими, прозорими і напівпрозорими мазками.

 

Алла-прима– при цьому способі фарба кладеться по сирій основі в один шар. Цей вид олійного живопису дає можливість закінчити етюд в один сеанс і простіший у технічному відношенні. Поки фарби не висохли, треба намагатися написати якомога більше. Писати по сирій фарбі можна до тих пір, поки вона дозволяє змішувати з собою інші фарби.

 

Пробуйте, експериментуйте, копіюйте картини старих майстрів. Зустрітися з посібниками з різних жанрах олійного живопису – це допоможе вам швидше досягти успіхів.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *